21.5 C
Athens
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Euro 2020: Γερμανία – Γαλλία και Ουγγαρία Πορτογαλία – Γκολ και Video Highlights

Με μια τιτανομαχία συνεχίστηκε το EURO 2020, όπου είδαμε ένα ζευγάρι που θα μπορούσε να αποτελέσει και πρόβα τελικού. Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα των αγώνων Ουγγαρία – Πορτογαλία και Γαλλία – Γερμανία, για το Euro 2020 σήμερα Τρίτη 15/6.

Γκολ και αποτελέσματα – Euro 2020 – Τρίτη 15/6

Ουγγαρία – Πορτογαλία 0-3 (Γκερέιρο 84’, Ρονάλντο 87’,92’) Ζ’ Όμιλος

Η Πορτογαλία ως κάτοχος του Euro μπήκε στην φετινή διοργάνωση ως φαβορί. Ο αγώνας αποδείχθηκε πολύ πιο δύσκολος απ´ όσο φαινόταν και πολύ πιο δύσκολος από ότι δείχνει το τελικό σκορ. Οι Ούγγροι αφού… πάρκαραν το πούλμαν για 80 λεπτά, σκόραραν στο 80’ με το γκολ να ακυρώνεται! Αυτό ήταν αρκετό να αφυπνιστεί το θηρίο, με την Πορτογαλία να σκοράρει 3 φορές από το 84 έως το 92! Το σκορ άνοιξε ο Γκερέιρο και δυο γκολ πρόσθεσε ο Ρονάλντο γράφοντας ακόμα ένα ρεκόρ. Δείτε τα highlights!

Γαλλία – Γερμανία 1-0 (Χιούμελς αυτ. 20’) Ζ’ Όμιλος

Γαλλία - Γερμανία Video Highlights

Στο μεγάλο ντέρμπι του 6ου ομίλου, αλλά και όλης της διοργάνωσης, η Γαλλία ευτύχησε να προηγηθεί στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου μετά από ωραία κίνηση του Ερνάντεζ που οδήγησε στο αυτογκόλ του Χιουμελς για το 0-1 στο 20’. Η Γαλλία στο δεύτερο ημίχρονο είχε δυο ακυρωθέντα γκολ από καταλογισμό οφσάιντ. Δείτε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης:

Εάν επιθυμείτε να σχολιάσετε το παραπάνω άρθρο ή οτιδήποτε άλλο στο Youfly, επισκεφτείτε τη σελίδα μας στο Facebook ή στείλτε μας μήνυμα στο Twitter. Για φωτογραφικό υλικό και ιστορίες, μεταβείτε στο Instagram μας.

Youfly.com Team
Είμαστε μια ομάδα που αγαπάμε τις Τέχνες και τον Πολιτισμό. Βάζοντας τον εαυτό μας στη θέση του κοινού, δημιουργήσαμε το youfly.com για να φέρουμε την ψυχαγωγία αλλά και τη διασκέδαση ένα βήμα πιο κοντά μας. Η ειδησεογραφική μας πλατφόρμα έχει κεντρικό άξονα τον τομέα του Πολιτισμού και των Τεχνών. Εδώ θα βρείτε όλα τα τελευταία νέα, αφιερώματα, συνεντεύξεις και πρωτογενείς ειδήσεις, απόψεις και συζητήσεις, για θεατρικές παραστάσεις, μουσικές σκηνές, κινηματογραφικές ταινίες, εικαστικά δρώμενα, κυκλοφορίες βιβλίων, ειδήσεις για τα παιδιά, ψυχαγωγικά προγράμματα τηλεοπτικών καναλιών και υπηρεσιών streaming, όπως το Netflix!