19.4 C
Athens
Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Euro 2020 – 13/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Μετά από μια ημέρα που παραλίγο να εξελιχθεί σε τραγωδία, το EURO 2020 συνεχίστηκε σήμερα με τρεις σπουδαίες αναμετρήσεις. Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα των αγώνων Αγγλία – Κροατία, Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία και Ολλανδία – Ουκρανία, για το Euro 2020 σήμερα Κυριακή 13/6.

Γκολ και αποτελέσματα – Euro 2020 – Κυριακή 13/6

Αγγλία – Κροατία 1-0 (Στέρλινγκ 57’) Δ’ Όμιλος

Euro 2020 - 13/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Πρεμιέρα για ακόμα ένα φαβορί, την Εθνική Αγγλίας, σε μια ρεβάνς του ημιτελικού του Παγκόσμιου Κυπέλλου 2018. Η Αγγλία άνοιξε το σκορ στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Ραχίμ Στέρλινγκ. Αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα.

Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία 3-1 (Λάινερ 18’, Γκρέγκοριτς 78’, Αρναούτοβιτς 90’ – Πάντεφ 26’) Γ’ Όμιλος

Για τον πρώτο αγώνα του τρίτου ομίλου του Euro 2020, η Αυστρία αντιμετώπισε την Βόρεια Μακεδονία. Ο Στέφαν Λάινερ έκανε το 1-0 για τους Αυστριακούς, στο 18ο λεπτό, μετά από τρομερή σέντρα στο δεύτερο δοκάρι. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 26’, ο Γκόραν Πάντεφ ιαοφάρισε σε 1-1. Το εκ νέου προβάδισμα στην Αυστρία για το 2-1 έδωσε ο Γκρέγκοριτς, μετά από ασίστ του Αλάμπα. Το τελικό σκορ 3-1 διαμόρφωσε ο Μάρκο Αρναούτοβιτς στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης

Ολλανδία – Ουκρανία 3-2 (Βαινάλντουμ 52’, Βέγκχορστ 58’, Ντάμφρις 85’ – Γιαρμολένκο 75’, Γερέμτσκουκ 79’) Γ’ Όμιλος

Απίστευτο ματς! Για το έτερο ματς του τρίτου ομίλου, οι «Οράνιε» ξεκλείδωσαν την άμυνα των Ουκρανών νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο, με γκολ του Βαινάλντουμ στο 52ο λεπτό. Μόλις 6 λεπτά αργότερα, ο Βέγκχορστ διπλασίασε τα τέρματα των Ολλανδών, δίνοντας προβάδισμα ασφαλείας με 2-0. Ο Γιαρμολενκο μείωσε για την Ουκρανία σε 2-1, 15 λεπτά πριν το τέλος. Την ανατροπή συμπλήρωσε η Ουκρανία με τον Γερέμτσουκ λίγα λεπτά μετά, βάζοντας φωτιά στο ματς. Το τελικό σκορ και την αγχωτική νίκη των Ολλανδών με 3-2 έγραψε ο Ντάμφρις στο 85’ της αναμέτρησης.

Εάν επιθυμείτε να σχολιάσετε το παραπάνω άρθρο ή οτιδήποτε άλλο στο Youfly, επισκεφτείτε τη σελίδα μας στο Facebook ή στείλτε μας μήνυμα στο Twitter. Για φωτογραφικό υλικό και ιστορίες, μεταβείτε στο Instagram μας.

Youfly.com Team
Είμαστε μια ομάδα που αγαπάμε τις Τέχνες και τον Πολιτισμό. Βάζοντας τον εαυτό μας στη θέση του κοινού, δημιουργήσαμε το youfly.com για να φέρουμε την ψυχαγωγία αλλά και τη διασκέδαση ένα βήμα πιο κοντά μας. Η ειδησεογραφική μας πλατφόρμα έχει κεντρικό άξονα τον τομέα του Πολιτισμού και των Τεχνών. Εδώ θα βρείτε όλα τα τελευταία νέα, αφιερώματα, συνεντεύξεις και πρωτογενείς ειδήσεις, απόψεις και συζητήσεις, για θεατρικές παραστάσεις, μουσικές σκηνές, κινηματογραφικές ταινίες, εικαστικά δρώμενα, κυκλοφορίες βιβλίων, ειδήσεις για τα παιδιά, ψυχαγωγικά προγράμματα τηλεοπτικών καναλιών και υπηρεσιών streaming, όπως το Netflix!