18.3 C
Athens
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Euro 2020 – 12/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Η κορυφαία Ευρωπαϊκή ποδοσφαιρική διοργάνωση, το Euro 2020, ξεκίνησε χθες με ένα χρόνο καθυστέρηση και τον αγώνα Τουρκία – Ιταλία, ενώ σήμερα είχαμε το κυρίως πιάτο με τρεις ακόμα αγώνες. Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα των αγώνων Ουαλία – Ελβετία, Δανία – Φινλανδία και Βέλγιο – Ρωσία για το Euro 2020 σήμερα Σάββατο 12/6.

Γκολ και αποτελέσματα – Euro 2020 – Σάββατο 12/6

Ουαλία – Ελβετία 1-1 (Μουρ 74’ – Εμπολό 49’)  Α’ Όμιλος

Για τον Α’ Όμιλο, ο οποίος άνοιξε αυλαία χθες με τον αγώνα Τουρκία – Ιταλία 0-3, αγωνίστηκαν σήμερα η Ουαλία με την Ελβετία, στη κούρσα για την δεύτερη, ακόμα και την τρίτη θέση. Οι δυο ομάδες έπαιξαν στο Μπακού του Αζερμπαιτζάν, με την Ελβετία να προηγείται στο σκορ στο 49ο λεπτό με το γκολ του Εμπολό και την Ουαλία να ισοφαρίζει σε 1-1 με γκολ του Μουρ στο 74’. Και τα στο γκολ σημειώθηκαν με κεφάλια έπειτα από σέντρα. Δείτε τα γκολ:

Δανία – Φινλανδία 0-1 (Πογιανπαλό 60’) Β’ Όμιλος

Ο αγώνας σταμάτησε και αναβλήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μετά τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του Κρίστιαν Έρικσεν της Δανίας. Επανεκκίνησε μερικές αργότερα, με την Φινλανδία να παίρνει τη νίκη με 1-0 με το γκολ του Πογιανπαλό στο 60ο λεπτό. Ευτυχώς ο Δανός διεθνής έχει τις αισθήσεις του και βρίσκεται στο νοσοκομείο σε σταθερή κατάσταση.

Βέλγιο – Ρωσία 3-0 (Λουκάκου 10’, 88’, Μουνιέ 34’) Β’ Όμιλος

Euro 2020 - 12/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το φαβορί Βέλγιο τον αγώνα με την Ρωσία στην Αγία Πετρούπολη. Η ομάδα του Ρομπέρτο Μαρτίνεζ άνοιξε το σκορ νωρίς στο παιχνίδι, με τον Λουκάκου στο 10’, και διπλασίασε τα τέρματα στο 34’ παίρνοντας προβάδισμα με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο. Ο Λουκάκου έκλεισε το σκορ στο 88’ μετά από ασίστ του Μουνιέ για το τελικό 3-0. Δείτε τα γκολ:

Εάν επιθυμείτε να σχολιάσετε το παραπάνω άρθρο ή οτιδήποτε άλλο στο Youfly, επισκεφτείτε τη σελίδα μας στο Facebook ή στείλτε μας μήνυμα στο Twitter. Για φωτογραφικό υλικό και ιστορίες, μεταβείτε στο Instagram μας.

Youfly.com Team
Είμαστε μια ομάδα που αγαπάμε τις Τέχνες και τον Πολιτισμό. Βάζοντας τον εαυτό μας στη θέση του κοινού, δημιουργήσαμε το youfly.com για να φέρουμε την ψυχαγωγία αλλά και τη διασκέδαση ένα βήμα πιο κοντά μας. Η ειδησεογραφική μας πλατφόρμα έχει κεντρικό άξονα τον τομέα του Πολιτισμού και των Τεχνών. Εδώ θα βρείτε όλα τα τελευταία νέα, αφιερώματα, συνεντεύξεις και πρωτογενείς ειδήσεις, απόψεις και συζητήσεις, για θεατρικές παραστάσεις, μουσικές σκηνές, κινηματογραφικές ταινίες, εικαστικά δρώμενα, κυκλοφορίες βιβλίων, ειδήσεις για τα παιδιά, ψυχαγωγικά προγράμματα τηλεοπτικών καναλιών και υπηρεσιών streaming, όπως το Netflix!