20.6 C
Athens
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Euro 2020 – 14/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Μετά από μια πολύ παραγωγική μέρα που σημειώθηκαν συνολικά 10 τέρματα, το EURO 2020 συνεχίστηκε με ένα από τα μεγάλα φαβορί να μπαίνει στην μάχη. Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα των αγώνων Σκωτία – Τσεχία, Πολωνία – Σλοβακία και Ισπανία – Σουηδία, για το Euro 2020 σήμερα Δευτέρα 14/6.

Γκολ και αποτελέσματα – Euro 2020 – Δευτέρα 14/6

Σκωτία – Τσεχία 0-2 (Στσικ 42′, 52’) Δ’ Όμιλος

Η Τσεχία άνοιξε το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχόνου, μετά από ασίστ – σέντρα του Τσουφάλ, ο Στσικ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης, με ένα απίθανο γκολ από το κέντρο του γηπέδου, πιθανότατα το γκολ του τουρνουά αν και είναι νωρίς, έκανε το 2-0 στο 52ο λεπτό! Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα! Δείτε τα highlights!

Πολωνία – Σλοβακία 1-2 (Λινέτι 46’ – Μακ 18’, Σκρίνιαρ 69’) Ε’ Όμιλος

Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Σλοβακία προηγήθηκε στο 18ο λεπτό με γκολ του πρώην παίκτη του ΠΑΟΚ, Μακ. Η Πολωνία μετά το μούδιασμα του πρώτου ημιχρόνου, μπήκε πολύ δυνατά στο δεύτερο, ισοφαρίζοντας αμέσως μετά την έναρξη, σε 1-1 με τον Λινέτι. Και ενώ η Πολωνία πίεζε ξανά, ο Κρικόβιακ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες. Λίγα λεπτά αργότερα, ο κεντρικός αμυντικός της Σλοβακίας, Σκρίνιαρ, με εκπληκτικό σουτ (ειδικά για αμυντικό) από τη ύψος της μεγάλης περιοχής έδωσε το προβάδισμα στους Σλοβάκους με 2-1 στο 69’. Δείτε τα Highlights!

Ισπανία – Σουηδία 0-0 Ε’ Όμιλος

Ο αγώνας αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 0-0.

Euro 2020 - 14/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Εάν επιθυμείτε να σχολιάσετε το παραπάνω άρθρο ή οτιδήποτε άλλο στο Youfly, επισκεφτείτε τη σελίδα μας στο Facebook ή στείλτε μας μήνυμα στο Twitter. Για φωτογραφικό υλικό και ιστορίες, μεταβείτε στο Instagram μας.

Youfly.com Team
Είμαστε μια ομάδα που αγαπάμε τις Τέχνες και τον Πολιτισμό. Βάζοντας τον εαυτό μας στη θέση του κοινού, δημιουργήσαμε το youfly.com για να φέρουμε την ψυχαγωγία αλλά και τη διασκέδαση ένα βήμα πιο κοντά μας. Η ειδησεογραφική μας πλατφόρμα έχει κεντρικό άξονα τον τομέα του Πολιτισμού και των Τεχνών. Εδώ θα βρείτε όλα τα τελευταία νέα, αφιερώματα, συνεντεύξεις και πρωτογενείς ειδήσεις, απόψεις και συζητήσεις, για θεατρικές παραστάσεις, μουσικές σκηνές, κινηματογραφικές ταινίες, εικαστικά δρώμενα, κυκλοφορίες βιβλίων, ειδήσεις για τα παιδιά, ψυχαγωγικά προγράμματα τηλεοπτικών καναλιών και υπηρεσιών streaming, όπως το Netflix!