23.4 C
Athens
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Euro 2020 – 16/6: Όλα τα γκολ και τα αποτελέσματα (Video Highlights)

Η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων ξεκίνησε από σήμερα, με τρεις σημαντικές αναμετρήσεις να ανοίγουν την αυλαία. Δείτε τα γκολ και τα αποτελέσματα των αγώνων Φινλανδία – Ρωσία, Τουρκία – Ουαλία και Ιταλία – Ελβετία, για το Euro 2020 σήμερα Τετάρτη 16/6.

Γκολ και αποτελέσματα – Euro 2020 – Τετάρτη 16/6

Φινλανδία – Ρωσία 0-1 (Μίραντσουκ 45+2’) Β’ Όμιλος

Σε ένα αρκετά περίεργο παιχνίδι, η Φινλανδία δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τη νίκη με τη Δανία την πρώτη αγωνιστική, ενώ η Ρωσία ανέκαμψε και έβαλε φωτιά στον όμιλο. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Μίραντσουκ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Δείτε τα highlights:

Τουρκία – Ουαλία 0-2 (Ράμσεϊ 42’, Ρόμπερτς 90+5’) Α’ Όμιλος

Η Ουαλία δεν άφησε περιθώρια στους Τούρκους. Ένα δυνατό, μεστό συγκρότημα, που πίεσε στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, που έκανε ευκαιρίες, έχασε πέναλτι με τον Μπέιλ που όμως ήταν ο MVP του αγώνα, και με τα γκολ των Ράμσεϊ και Ρόμπερτς οι Ουαλοί πέρασαν (ουσιαστικά) στην επόμενη φάση. Δείτε τα Highlights:

Ιταλία – Ελβετία 2-0 (Λοκατέλι 26’, 52’) Α’ Όμιλος

Η Ιταλία μοιάζει ανίκητη, όπως και είναι για σχεδόν 30 ματς! Στο πρώτο ημίχρονο δεν απειλήθηκε ούτε στιγμή, ο Ντοναρούμα πάει να σπάσει ρεκόρ του εμβληματικού Ντίνο Τζόφ, και ο Λοκατέλι σε μια αλα Σασουόλο φάση, μετά από απίστευτη κίνηση και πάσα του Μπεράρντι, έκανε το 1-0 στο 26ο λεπτό. Με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, ακόμα μια τρομερή ομαδική ενέργεια από τους Ιταλούς, με τον ίδιο εκτελεστή, καθώς ο Λοκατέλι μετά από πάσα του Μπαρέλα αυτή τη φορά, έκανε το 2-0 στο 52’. Το τελικό 3-0 σε μια επίδειξη δύναμης από την Ιταλία, έγραψε ο Ιμόμπιλε στο 89’.

Δείτε ακόμα:

Εάν επιθυμείτε να σχολιάσετε το παραπάνω άρθρο ή οτιδήποτε άλλο στο Youfly, επισκεφτείτε τη σελίδα μας στο Facebook. Ή στείλτε μας μήνυμα στο Twitter. Για φωτογραφικό υλικό και ιστορίες, μεταβείτε στο Instagram μας.

Youfly.com Team
Είμαστε μια ομάδα που αγαπάμε τις Τέχνες και τον Πολιτισμό. Βάζοντας τον εαυτό μας στη θέση του κοινού, δημιουργήσαμε το youfly.com για να φέρουμε την ψυχαγωγία αλλά και τη διασκέδαση ένα βήμα πιο κοντά μας. Η ειδησεογραφική μας πλατφόρμα έχει κεντρικό άξονα τον τομέα του Πολιτισμού και των Τεχνών. Εδώ θα βρείτε όλα τα τελευταία νέα, αφιερώματα, συνεντεύξεις και πρωτογενείς ειδήσεις, απόψεις και συζητήσεις, για θεατρικές παραστάσεις, μουσικές σκηνές, κινηματογραφικές ταινίες, εικαστικά δρώμενα, κυκλοφορίες βιβλίων, ειδήσεις για τα παιδιά, ψυχαγωγικά προγράμματα τηλεοπτικών καναλιών και υπηρεσιών streaming, όπως το Netflix!